Јесења шетња кроз наш креај

Објављено недеља, 26 октобар 2014

Јесења шетња кроз наш крај

14.10.2014. на радост ученика млађих разреда, уз пратњу њихових учитељица и директора школе, упутили смо се пешице од наше школе „Божо Томић“ у Пријевору до цркве Пресвете Богородице у Миоковцима. Повод наше посете била је слава цркве, Покров Пресвете Богородице. Уз Божији благослов, шетња кроз наш крај је у потпуности успешно реализована. Такође, обележимо смо Међународни дан пешачења који се прослављава сваког 15.октобра.

Посебну лепоту пешачења, употпунио је диван сунчан дан и дечија граја која је одјекивала сеоским путевима. Насмејано лице, ведар поглед и нескривено задовољство ниједно дете није могло сакрити. Стигавши у порту цркве, деца су имала предах уз слободну игру. Одједном двориште цркве било је препуно најмлађим „гостићима“. Сви су уживали. Потом, смо у трпезарији, уз Божији благослов, ручали.

Дубоко у нашим срцима биће урезан тај дан, као и свим присутнима, уз захвалност добрим домаћинима на љубазношћу коју су нам пружили.

Ала ј­' леп овај свет

Ала ј' леп

Овај свет-

Овде поток,