Сат за нашу планету

Објављено уторак, 03 април 2018

У гостима

У суботу 24 .3 .2018.год. ученице VIII1 одељења наше школеТеодора Петровић и Бојана Петровић са својом наставницом биологије Вером Ненадовић били су гости ученика осмог разреда ОШ ,,Филип Филиповић,, на акцији "Сат за нашу планету".

Највећа глобална акција "Сат за нашу планету" која се у организацији WWF организује већ 11 година у 178 земаља а Србија се овој акцији придружила пре тачно десет година

Ученици школе "Филип Филиповић" већ пет година врло активно подржавају ову акцију симболичним гашењем светла на шездесет минута већ и организовање мвршњачких предавања на темуглобалнг загревања и климатских промема .Слоган овогодишњ екампање је био "Повежи се са природом" па су тако ученици осмог разреда у суботу 24.3.2018. год.од 20.30.-21.30 осим гашења светла, приредили шездесетоминутни приказ последица климатских промена .Ученици су организовали и изложбу ликовних радова на темуклиматских промена и заштите планете Земље.

Вера Ненадовић