Тематски дан ученика млађих разреда

Објављено понедељак, 05 март 2018

Тематски дан ученика млађих разреда

У оквиру Дечје недеље, која је трајала од 2-9.10.2017. имали смо разне активности.

У петак, 6.10.2017.год. у холу школе ученици су одржали јавни час, који су припремили уз помоћ својих учитељица. Тематске целине које су ученици припремили су следеће:

1.разред Српски језик - Јесен ( песмице нашег краја - рецитације)

2.разред Свет око нас - Саобраћај (припремљен скеч и музичка композиција „Семафор“)

3.разред Свет око нас – Наш крај (презентација занимљивости нашег округа)

4.разред Математика и Природа и друштво (Мерење;висине планина, дужина пута, пруге у км и сл.)

У трајању 10:15h - 11h, током четвртог часа, ученици 1-4.раз. су радо презентовали својим другарима, као и пристним наставницима, одабране наставне садржаје. Наши прваци су својим рецитацијама Јесен у нашем крају свима измамили осмехе, па су апаузом награђени за свој труд. Након њих, следили су другаци који су нас одушевили својим скечом „Пажљивко“ и музичком нумером „Саобраћај“. Потом су трећаци привукли нашу пажњу занимљивостима нашег краја. И на крају ученици четвртог разреда су наставили о географским подацима и положају нашег места. Ученици су пажљиво слушали све наставне садржаје уз које су сазнали пуно нових и занимљивих информација. Тематски дан је био успешан и постигнут задати циљ.

Актив учитеља