Светски дан аутизма

Објављено уторак, 02 април 2024

Светски дан аутизма

Светски дан аутизма обележава се 2. априла. Аутизам је врло сложени поремећај у развоју мозга, који карактерише слаба или никаква социјална интеракција и комуникација, као и ограничени и понављајући обрасци понашања.

Наш циљ је пружање помоћи и повећање разумевања  за особе са овим здравственим стањем. Ове године акценат је стављен на давање пуне подршке оболелима од аутизма да у складу са својим могућностима остварују свој максималан потенцијал.

Ученици другог разреда наше школе су обележили овај дан разним активностима. На почетку дана смо кроз презентацију учили о аутизму. Затим смо правили огрлице, плаво срце, које смо украшавали са порукама подршке. Огрлице смо носили током дана и сви смо се потрудили да на себи имамо нешто од плаве гардеробе. Потом смо одгледали цртани филм који говори на исту тему. На крају смо направили плакат од плавих срца са порукама.

- ДА БРБЉАМ, ДА ГОВОРИМ,

ДА УЧИМ ТО ЖЕЛИМ „ЈА“,