АМБИЈЕНТАЛНА НАСТАВА У РОШЦИМА

Објављено субота, 30 септембар 2023

АМБИЈЕНТАЛНА НАСТАВА У РОШЦИМА

Идеалне временске прилике, сунчани септембар позвао нас је да часове организујемо ван учионице. Ученици трећег и четвртог разреда са својим учитељицама упутили су се ка школи у Рошцима. Двориште школе добило је неку нову димензију, неку нову разгледницу. Дечја граја, осмеси, трчкарање по лишћу заличили су на дражесну мелодију.

Боравак у природи искористили смо да обновимо рељеф брдско - планинског краја из природе и друштва, да уочимо биљке у околини, сличности и разлике између њих. На крају подстакнути смо да будемо физички активни цео дан. Деца су уочила разноврсност и лепоту природе, колико је важно да је негујемо и чувамо. Време у природи поспешује социјализацију, доприноси развијању сарадништва и тимског учења.

Природна средина буди радозналост и развија истаживачки дух, што доприноси развоју стваралачких способности детета.