Подстичемо грађанско васпитање обилазећи установе културе

Објављено петак, 19 мај 2023

Подстичемо грађанско васпитање обилазећи установе културе

На часовима Грађанског васпитања у шестом разреду је у четвртом класификационом периоду са ученицима коментарисан значај установа културе за једно друштво. У складу са тим, наставник Игор Дивац је организовао посету трима установама културе нашега града. Ученици су са наставником 15.5.2023. обишли Историјски архив, Народни музеј и Уметничку галерију ,,Надежда Петровић“. Посете су испуниле сва очекивања, ученици су дефинисали и ојачали свест о значају културе у јавном дискурсу и функционисању једне грађанске заједнице. Захваљујући занимљивим презентацијама запослених у Архиву и Уметничкој галерији, чули су каквим немерљивим вредностима располажу ове установе, што је пресудно утицало да утисак буде потпун. Приступ и понашање наших ученика су похваљени, а наша школа је оваквим пројектима показала да свим темама посвећује потребну пажњу.

,,Најлепше установе остаће свуд мртва хартија, ако у грађана не буде зреле свести, просвећеног родољубља и грађанских врлина.“