Јавни час „Ја имам право да живим срећно и здраво“

Објављено уторак, 02 октобар 2018

Јавни час „Ја имам право да живим срећно и здраво“

Поводом Дечје недеље у холу наше школе учитељица Светлана Ђорђевић је припремила и одржала Јавни час уз присуство свих млађих разреда, њихових учитеља, психолога и директора школе.

Час је започео звуцима песме „Деца су украс света“ и рецитовањем стихова песама Љубивоја Ршумовића,од стране ученика другог разреда.Одгледали смо ПП презентацију и размењивали загрљаје, јер срећно дете прихвата пажњу и нежност других, а и само се учи да показује и пружа подршку и љубав. Говорили смо о правима деце: да расту у здравој средини, да се здраво хране, редовно иду код педијатра и стоматолога. Да имају право на игру, дружење и бављење спортом. Да имају право да уче и иду у школу, да прихватају различитости и право на живот у миру, Јер здравље деце је стање потпуног физичког, душевног и социјалног благостања, а не само одсуство болести.

Свако дете има потребу да буде дете, да се смеје и радује сваком новом дану.

Час смо завршили цртањем минијатура, које смо окачили на пано, заједничком песмом и стиховима:

„Дете није дете играчка за стрине и тете,
дете је дете
да га волите и разумете.“

У Пријевору, 1.10.2018.год                                                                Извештај поднела: Светлана Ђорђевић