Међународни дан птица

Објављено уторак, 15 мај 2018

Међународни дан птица

Девети мај се у свету обележава као Дан птица.

На овај дан треба да се подсетимо значаја птица на нашој планети и потребе да се оне очувају, нарочито ретке врсте. Док неки људи угрожавају њихов опстанак на Земљи, тако што их лове или им уништавају природна станишта, постоје и они који се труде да и даље уживамо у што већој разноврсности ових дивних пернатих животиња.

Тим поводом су учитељице Јасмина Стјепановић и Светлана Ђорђевић, учитељице трећег и првог разреда, са својим ученицима, припремиле и реализовале Јавни час у холу школе, коме су присуствовали ученици млађих разреда са својим учитељицама. Након уводне речи, приказана је ПП презентација уз разговор са ученицима, који су се дивили лепоти и разновресности птичијих врста.Затим смо бојили слике птица, правили кавез за птице од колаж папира, а након тога смо урадили заједнички пано, на коме смо препознавали и качили фотографије птица.

Час смо завршили песмом и са надом да смо овим утицали на стварање навика код деце да поштују и брину о овим дивним створењима на нашој планети.