Дан здраве хране

Објављено среда, 18 октобар 2017
  1. Октобра Дан здраве хране

16.10.2017 у ОШ ,,Божо Томићобележен је   ,, Дан здраве хране" на иницијативу еколошко - географског клуба.

1. октобар - "Дан здраве хране" обележава се у 150 земаља, а установила га је Организација за храну и пољопривреду УН(FAO).

У нашој школи се по други пут обележава оивај датум организовањем изложбе здраве хране у холу школе.

Циљ ове манифестације је : да се најшира популација информише и стекне нова знања у вез са правилном и здравом исхраном и формирање исправних ставова о храни .

Састојала се од кратког уводног предавања о здравој храни и значају ове хране за здравље људи као једном од најбитнијих фактора здравља људи.

У холу школе ученици су изложили здраву храну, коју су припремали уз помоћ својих мама , бака. Храну су дегустирали поред ученика и наставника и родитељи који су узели учешће у овој манифестацији. Поред дегустације, ученици су објашњавали како се храна припрема, који састојци се користе у припреми,...Учешће су узели ученици од првог до осмог разреда.

Све ово су пратили чланови жирија који су имали тежак задатак да одаберу најбоље аранжиран штанд.

Вера Ненадовић