Свети Сава

Објављено четвртак, 13 фебруар 2014

ШКОЛСКА СЛАВА СВЕТИ САВА

Већ по традицији, и наша школа прославила је 27.1.2014.год. у 10.30h, школску славу Свети Сава, у част првог српског архиепископа и просветитеља. Прослава је одржана, у холу школе, уз присуство многобројних гостију, који су својим присуством показали да је Савиндан најзначајнији празник ђака и оних који теже стицању знања.

Након сечења славског колача, ученици су уз подршку својих учитеља и наставника музичке културе, пригодним програмом забавили присутне госте. Свечаност је одржана у духу поетског казивања одабраних песама и текстова. Посебну пажњу привукли су ученици првог разреда, изводећи представу Самогласници, као и ученици млађих разреда који су раздрагано одиграли музичку игру Скочко. Радост учесника и присутних гостију се није могла сакрити. Хол наше школе, красили су цртежи вештих малих уметника, који су се истински потрудили да дочарају портрет Светог Саве.

Након завршеног програма, уследио је растанак до следеће школске славе, а до тада ћемо у срцу носити чари и благодети наше славе.

Химна Светом Сави

Ускликнимо с љубављу

Светитељу Сави
Српске цркве и школе
Светитељској глави.
Тамо венци, тамо слава,
Где нас српски пастир Сава.

Благодарна Србијо,
Пуна си љубави