Први, мали корак за велики свет науке

Објављено четвртак, 18 фебруар 2021

ПРВИ, МАЛИ КОРАК ЗА ВЕЛИКИ СВЕТ НАУКЕ

Не тако давно, септембра 1996. године у генерацији ђака првака  први корак ка знању и науци направила је и плавокоса девојчица Маја.

Ређали су се успеси и петице, а кад је неко пита: „ Шта ћеш радити кад порастеш“?  Она би одговарала „ Да учим“. И заиста, веома упорна у првобитној намери, ево је учи  још увек.

МАРИЈА  Р.  ЗОРИЋ,

Основна школа „Божо Томић“,  памти њен успех, када је  као ученица седмог разреда освајила  прво место из хемије у Републици Србији. И тако Гимназија, Хемијски фајкултет у Београду и САД.

12.02.2021. на Универзитет у Илиноису- Чикаго (University of Ilinois at Chicago) брани докторску дисертацију и добија звање Доктор хемијских наука (PhD in chemistry).

Као веома успешан научник добија више понуда, али она се одлучује за Stanford-SLAC (Nacionalna Akcelwrator Laboratorija).

А све је кренуло одавде, поносни смо на успех и постигнућа свих, који су прве кораке ка образовању начинили у нашој школи.